trešdiena, 2016. gada 17. augusts

Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstāde, apbalvošana un plenērs Preiļos

Šogad notiek jau otrā Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā konkursa izstāde, kura pavasarī bija apskatāma Rīgas Svētā Pētera baznīcā, tad Jēkabpils Vēstures muzejā, bet Jāzepa Pīgožņa dzimšanas dienā – 15. septembrī izstāde, sadalīta divās daļās, tiks vienlaicīgi atklāta Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā un Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. Izstādē kopā piedalās 62 mākslinieku 82 darbi. Tā ir skaitliski lielākā, stilistiski plaša un profesionāli augstvērtīga gleznu parāde, kas sniedz iespēju skatītājiem iepazīties ar Latvijas mākslinieku ainavu žanrā paveikto gada laikā. Izstāde būs apskatāma līdz 12. novembrim.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā 17. septembrī plkst. 14.00 būs Jāzepa Pīgožņa balvas "Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā" pasniegšanas ceremonija, kurā no trīs žūrijas izvirzītajiem nominantiem tiks godalgots galvenās balvas saņēmējs. Balvas ieguvējs saņems Jāņa Strupuļa veidoto zelta medaļu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Preiļos notiks arī otrais Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktais mākslinieku plenērs. Tas notiks Jāzepa Pīgožņa dzimšanas dienas nedēļā – laikā no 12. septembra līdz 16. septembrim. Plenērā piedalīsies 20 mākslinieki, tajā skaitā balvas nominanti. Šogad plenērā, pēc Jāņa Streiča ierosinājuma, ir jauninājums. Vienu dienu katrs mākslinieks pavadīs gleznojot kopā ar kādu no Preiļu mūzikas un mākslas skolas jaunajiem talantiem, nedaudz viņiem atklājot glezniecības amata noslēpumus. 17. septembrī notiks plenēra darbu ekspresizstāde, taču ilgākai apskatei plenēra darbi tiks izstādīti no 20. decembra līdz 2017. gada 12. februārim.

Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā tika iedibināta 2015. gadā, sadarbojoties Preiļu novada pašvaldībai, Rīgas domei un Latvijā pazīstamiem māksliniekiem, lai glezniecībā turpinātu attīstīt un popularizēt Latvijas ainavu, kā arī vienotu Latvijas galvaspilsētas un novadu kultūras procesus. Turpmāk balvu paredzēts piešķirt katru gadu.


Plašāka informācija pieejama pie Teklas Bekešas, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja direktores, tel.65322731.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru